לפני מספר ימים נסעה תושבת נתניה מתחת לגשר ליד קניון השרון בנתניה, כשלפתע הרגישה פגיעה ברכבה. אז התברר כי רכב אחר התנגש בה אך חמק ככל הנראה מהמקום.

מאוחר יותר, העלתה התושבת הודעה ברשתות החברתיות וביקשה את סיוע הגולשים באיתור הרכב: "יש במקרה מישהו בקהל, שהיה בסביבות 18:55 ליד קניון השרון מצד הרצל, והיה עד למכונית שנכנסה בי (מאזדה 3) מתחת לגשר?", תהתה התושבת.

מצלמת בטיחות | צילום: אילוסטרציה: Pixabay

אז אם גם לכם זה קרה, יש אולי מה לעשות וכיצד להתחקות אחרי מפגעים ותאונות שהתרחשו במרחב הציבורי בעיר. כל שעליכם לקוות זה שאחת מהמצלמות העירוניות של העירייה נמצאת בקרבת מקום ואולי תיעדה את האירוע. אחר כך לפנות ל-106 או למשטרה ולבקש סיוע.

באתר עיריית נתניה, תחת רובריקת "רשימת מצלמות אבטחה ומעקב", ישנה רשימה אשר מתעדת את המקומות בעיר בהן פזורות מצלמות עירוניות שאולי יכולות לסייע לכם.

ברשימת העירייה המעודכנת – 107 מצלמות שכאלה. בין הלוקיישנים – רחוב הרצל, תל חי, קראוזה, כיכר העצמאות, פארק השלולית, רחוב הקליר, בן גוריון, סקייטפאק ועוד.

בתיאור סיבת הצבת המצלמות נכתב "אבטחת התושב ושמירה על הסדר הציבורי". בערים רבות בארץ עוברים למודלים של מצלמות אבטחה עירוניות עם מוקדים רואים על מנת להשליט סדר ולאתר מפגעים ובעיות בזמן אמת.