קובי יעיש | צילום: דוברות איחוד הצלה

סניף נתניה של 'איחוד הצלה' הוא אחד הוותיקים בישראל, ומונה 140 מתנדבים הכוללים חובשים, פרמדיקים ורופאים, 40 רוכבים ביחידת האופנוענים, טרקטורון שטח, מינילס, יחידת חוסן נפשי וחוליית אופניים. אחד המתנדבים הוותיקים ביותר הוא קובי יעיש,  שקיבל את הכבוד לחנוך את האמבולנס החדש של 'איחוד הצלה' שהושק השבוע בעיר. 

יעיש, המשמש כמשגיח כשרות, מתנדב כ-17 שנים בפעילות הצלת חיים בנתניה. הוא הציל את חייהם של מאות תושבים בעיר, תמך וליווה אותם במצבים קשים בחייהם, ואם תשאלו אותו כמה שוקים חשמליים נתן המכשיר שלו, הוא יענה בחיוך שליו: "כבר הפסקתי לספור, אבל כל אחד מהם בלתי נשכח".

את הטיפול במצבי חירום נשימתיים וחולים מונשמים, חווה יעיש על בשרו כשטיפל בבתו האהובה רוני-רחל ז"ל, שהייתה מונשמת רפואית וסבלה מניוון שרירים. לאורך כל חייה הקצרים טיפלו בה הוריה, קובי ואריאלה, במסירות רבה, והקדישו את חייהם למענה.

כיום, לאחר שהלכה לעולמה בגיל 19 בלבד, היא ממשיכה ללוות אותו בכל מקרה שאליו הוא מוזעק, ולדבריו נותנת לו כוחות ורצון להמשיך ולתת למען הזולת. לדברי אביה, בגלל מחלתה עבד כעצמאי, ולכן בזכותה היה לו זמן רב יותר כדי להציל חיים.

מתנדבי 'איחוד הצלה' ליד האמבולנס החדש | צילום: דוברות איחוד הצלה

בשבוע האחרון הושק כאמור פרויקט משמרות אמבולנס של 'איחוד הצלה', ויעיש שובץ למשמרות הראשון עליו. "אני שמח לראות את המתנדבים המוכשרים נושאים בעול הטיפול, בדרך כלל אנחנו יוצאים כמתנדבים בודדים, אך העבודה בצוות משותף משפרת ומשדרגת את איכות השירות למטופלים רבים", הוא אומר.