יורם כהן, מנכ"ל עיריית גבעתיים, ימונה למנכ"ל עיריית נתניה. המינוי תלוי עדיין בעמידה בקריטריונים של ועדת האיתור. כהן עומד בהם, ומינויו צפוי להגיע לאישור מועצת העיר, שתתכנס בשבוע הבא.

כהן (58, נשוי ואב לשניים) שימש בתשע השנים האחרונות כמנכ"ל עיריית גבעתיים, בתום שירות של 25 שנה בשב"כ. הוא מונה לראשונה לתפקיד על ידי ראש עיריית גבעתיים לשעבר, ראובן בן שחר, ולאחר שזה הפסיד לרן קוניק, ראש העירייה המכהן, בבחירות 2013, החליט קוניק להשאיר את כהן בתפקיד, אף שמדובר במשרת אמון.

יורם כהן. נפרד מגבעתיים | צילום: תומי הרפז

לכהן, המתגורר במושב נווה ירק, תואר ראשון במדעי המדינה וסוציולוגיה ושני תארים שניים, במינהל עסקים ובלימודי ביטחון. הוא יחליף את אבי בן חמו, המנכ"ל הנוכחי, שישלים יותר משלוש שנים וחצי בתפקיד, ועוזב לטובת חברה בשוק הפרטי. לאחר שמינויו של כהן ייכנס לתוקף, הוא יעבור חפיפה עם בן חמו, עד לסיום תפקידו בסוף החודש, או ככל שיידרש.

"לפני שבועיים הודיע לי יורם שקיבל את תפקיד המנכ"ל בעיריית נתניה, שזה אתגר בשבילו ושהוא מבקש להתקדם ולעזוב. נתתי לו את ברכת הדרך ואיחלתי לו הצלחה", סיפר קוניק, "יורם איש ראוי, מנכ"ל טוב ואני מבין את הצורך שלו באתגרים אחרים בעיר גדולה יותר, עם תקציבים גדולים יותר. אנחנו נפרדים ברוח טובה ואני יכול לומר שמרים פיירברג-איכר זוכה למנכ"ל עם ניסיון ויכולות".

בעיריית נתניה כ-3,800 עובדים. בנוסף נמנים עובדי "העמותה לחינוך בלתי-פורמלי" (כ-1,100 עובדים) ועובדי עמותת "היכל התרבות העירוני נתניה" (כ-70 עובדים).

פיירברג-איכר החליטה למנות את כהן לתפקיד, לאחר שמאיה כץ, סגנית ראש עיריית הרצליה לשעבר, שהיתה המועמדת המועדפת עליה, דחתה את הצעתה.

כץ הפסידה בבחירות האחרונות לראש העירייה, משה פדלון, והעדיפה לבסוף להישאר במועצת העיר הרצליה כיו"ר האופוזיציה, לקראת התמודדות נוספת שלה בבחירות המוניציפליות הבאות.

ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק: "יורם הוא מנכ"ל טוב ואני מבין את הצורך שלו באתגרים אחרים בעיר גדולה יותר, עם תקציבים גדולים יותר"

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "טרם כונסה הוועדה למינוי עובדים בכירים ברשות, וטרם התקבלה החלטת מועצת העיר ביחס למינוי מנכ"ל חדש".

מאיה כץ. נשארה בהרצליה | צילום: אסף פרידמן

עוד נמסר מהעירייה כי "נבחנו כמה מועמדים, וביניהם יורם כהן, שבלי ספק הוא מועמד ראוי".

מקורב למאיה כץ אמר השבוע: "אין ספק שמדובר בוויתור על תפקיד מכובד מאוד. בכל זאת מדובר ברשות שמונה כ-250 אלף תושבים, פי 1.5 יותר מהרצליה, אבל ברגע שהדרישה ממנה היתה לעזוב את מועצת העיר, תפקיד שהיא ממלאת בהתנדבות, לא היה ספק שהיא תגיד לא. סיעת 'קהילה, צעירים וסביבה נטו' זאת הדרך שלה, שהיא בנתה בעשר השנים האחרונות פה בעיר, והרצליה היא משימת חייה".
מאיה כץ מסרה: "אני מעריכה ומודה למרים פיירברג-איכר, ראש עיריית נתניה, על ההצעה ועל האמון שניתן. מרים אשה ראויה, ואני יודעת כי העבודה לצדה היא מקצועית ומעניינת מאוד, אך החלטתי לוותר על התפקיד משיקולים אישיים".

סייעה בהכנת הכתבה: נועה בן צבי