ראש עיריית נתניה לשעבר, ראובן קליגלר, הלך אתמול לעולמו בגיל 91. קליגר שימש כראש העירייה בין השנים 1979 ל-1983.

"אנו כואבים את פטירתו. ראובן היה רב פעלים, איש עם שליחות ציונית, שפעל רבות לקידום הנגב, מערכת הבריאות ומעל הכל פעל רבות לקידום נתניה", ספדה לו ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג.

בשנת 1979 קליגלר נבחר לראשות העירייה. בתקופת כהונתו הוא הקים את השוק העירוני החדש, השלים את בניית בית "יד לבנים", הניח את אבן הפינה ל"היכל התרבות העירוני", סלל כבישים פנימיים חדשים, נרתם למען הרחבתו וביסוסו של בית החולים "לניאדו" ושיפר את יעילותו של המנגנון העירוני.

קליגלר פעל רבות גם לקידום הנוער בעיר ופעילותו התמקדה גם בהקמתה של המחלקה לקידום נוער, העוסקת בשיקומו של נוער שוליים. כמו כן בשנות כהונתו המפעל הארצי לשיקום שכונות המצוקה בנתניה קיבל תאוצה ותהודה רבה.

בשנים האחרונות הוא כיהן כיו"ר הוועד המנהל של העמותה למען הקשיש, ולכבודו ניתן לבית הקשיש המרכזי ברחוב הרב קוק השם "בית ראובן קליגלר".

קליגלר נולד בגליציה שבפולין ובילדותו הצטרף לתנועות הנוער הציוניות "השומר הצעיר" ו"גורדוניה". בשנת 1938 עלה בלוויית רעייתו, פניה, לישראל, והתיישב בקיבוץ חולדה. כעבור זמן קצר עזב את הקיבוץ ועבר לנתניה, ובה החל לעבוד בעיבוד פרדסים.

כעבור זמן מה הצטרף ראובן קליגלר ל"הגנה" וסייע בהורדת המעפילים שהגיעו לחופי נתניה. במלחמת העצמאות שירת כקצין בצה"ל, ועם תום המלחמה, לאחר תקופה קצרה של פעילות כחבר מועצת העיר, נשלח לנגב כדי להקים במקום תשתית רפואית, במסגרת קופת החולים.

בתקופת שליחותו בת 20 השנה ברחבי הנגב, הוא היה ממייסדי בית החולים "סורוקה" בבאר-שבע ו"יוספטל" באילת, הקים מרפאות בכל רחבי הנגב, גם בלב לבם של היישובים הבדואיים. גם בחינוך הוא טמן את פועלו והיה בין מקימי אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. בשנת 1971 עזב עם רעייתו ושתי בנותיו את הנגב ושב לנתניה.