כתב אישום הוגש נגד שני אחים תושבי ערערה לאחר שגנבו במשך כחודשיים כבלים של חברת בזק ברחבי נתניה בשווי של מאות אלפי שקלים והסבו נזק רב הן למערכות התקשורת והן לחברת בזק.

גניבת כבלים של בזק בנתניה | צילום: דוברות משטרת שרון

הכל החל עם קבלת תלונתו של אזרח למשטרת ישראל, אשר הבחין בחשודים ביום 29.12.18 בשעת צהרים מגיעים לרח' זלמן שז"ר בנתניה, כשהם מצויידים במגזרי ברזל וברכב עם נגרר. החשודים חיברו את הרכב לכבל שחור שבצבץ ממכסהו של גוב (הוא בור תקשורת של חברת בזק) ומשכו את מכסה הגוב באמצעות נסיעה ברכב, עד שמכסה הגוב נפתח. החשודים משכו מהגוב כבל 1600 (כבל המכיל 1600 חוטי נחושת) וחיברו אותו לוו הגרירה של הרכב.

בהמשך, חתכו את הכבל לחתיכות של כמטר וחצי כל אחת והניחו אותם ע"ג הנגרר. בכך למעשה, החשודים גנבו כבלים המעבירים תשתיות תקשורת טלפונית ואינטרנט, כמו גם חיבור למוקדי חירום ו/או לשירותי רפואה ובנקאות, אזעקות ומערכות ניטור אזרחיות וצבאיות.

גניבת כבלים של בזק בנתניה | צילום: דוברות משטרת שרון

החשודים חזרו על מעשיהם, כפי שמפורט לעיל, לעיתים גנבו באותו היום במקומות שונים ברחבי העיר נתניה ולמשך תקופה של כחודשיים, כאשר אחד החשודים עבד כמנהל עבודה בחברה הקבלנית "פיתוח בגן בע"מ" שסיפקה שירותי תחזוקה לעיריית נתניה ותפקידה היה טיפול באחזקת כבישים ומדרכות. החשוד השני, אחיו של החשוד הראשון, עבד כפועל באותה חברה.

החשודים (21, 22 מערערה) נעצרו על חם בגניבה מיום 29.12.18. בדיון בהארכת מעצרם מיום 31.12.18 החשודים שוחררו בתנאים מגבילים ומשטרת ישראל הגישה ערר על החלטת השחרור לביהמ"ש המחוזי בלוד. ביהמ"ש המחוזי קיבל את ערר המשטרה והותיר את החשודים במעצר.

מעצרם של החשודים הוארך במהלך התקופה האחרונה בבית המשפט השלום בפ"ת וכאמור, בסיומה של אותה חקירה אינטנסיבית ומורכבת, הוגש נגד החשודים כתב אישום הכולל 17 אישומים חמורים בעבירות של גניבת קו/מתקן תשתית/אמצעי בטיחות והיזקים לקווי תשתית והמחובר אליהם. יחד עם כתב האישום, הוגשה נגד האחים גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.