גאים בעזרת השם. כ-336,000 אנשים נכנסו בשנתיים האחרונות לאתר האינטרנט של ארגון הו"ד - הארגון הפועל למען הומוסקסואלים דתיים, כך טוען ראש הארגון, הרב הנתנייתי, רון יוסף.

הרב יוסף משמש כרב הקהילה הגאה בנתניה ויצא מהארון בחודש אפריל בשנה שעברה. ארגון הו"ד מציג עצמו כארגון האורתודוקסי הראשון לדתיים
הומוסקסואלים, המחויב לתורת ישראל ולהלכה היהודית.

"הו"ד קמה כאלטרנטיבה ובית חם להומואים דתיים, וכבר בשנתיים הראשונות פנו אלינו 2,200 איש", מספר יוסף לרגל חגיגות השנתיים להקמת הארגון.

"תוך תקופה קצרה התחילו לזרום אלינו טלפונים ומיילים וברגע שראינו שכמות הפניות גדולה, יצרנו אלטרנטיבה מעשית".

"אנחנו עורכים מפגשים לבני נוער, הקמנו קבוצת תמיכה לחבר'ה נשואים, אנחנו מקיימים מפגשים עם הורים להומואים דתיים ואנחנו מספקים ברמה הראשונית את האוזן הקשבת והייעוץ ההכרחי".

בנוסף למפגשים ולקבוצות התמיכה, מספר יוסף, כי בשנתיים החולפות ניסה הארגון לקיים דו-שיח עם הרבנים שאינם תומכים בדתיים הומוסקסואלים.

"גיבשנו עם רבנים אחרים מסמך עקרונות, בניסיון למצוא פתרון בנושא של ההלכה, האמונה והיחס של החברה הדתית, וגם להוציא מאנשים את הסטיגמות, האמונות התפלות והשנאה", מסביר הרב יוסף.

"זה חלק ממה שנקרא 'לגרום לרבנים לקיים דיון אחראי ומעמיק' בנושא המאוד מורכב הזה. הרבה מאוד מהפחד וההשתקה בא מסתימת הפיות והרבה מאוד מסטיגמות לפיהן 'אצלנו זה לא קורה"'.

"הנתונים האלה הם הוכחות בשטח שזה כן קורה. חשוב שישמעו את הקול שלנו ושכן יהיה פה שיח חברתי אחראי".

לרב יוסף חשוב להבהיר דבר נוסף: "האיסור ההלכתי בתורה הוא רק על משכב זכר, אבל התורה לא אוסרת את הנטייה. כל עוד אדם דתי לא עובר על האיסור המפורש, הוא שווה ערך לאדם רגיל".