הכרעת דין מהדהדת ברקע מחאת הנשים בגין גל הרציחות: בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (יום א') את אדלאו איילין (35) מנתניה ברצח אשתו סלמלק טסרה ז"ל ב-2015. הרצח בוצע בביתם ברחוב מוצקין בעיר מול בתה הקטנה של המנוחה. אחותה של סלמלק, מלמק ז"ל, נרצחה אף היא על ידי בן זוגה ב-2010. הידיעה המלאה פורסמה הבוקר באתר ynet.

בכתב האישום שהוגש נגד הרוצח בסוף 2015, תואר כיצד במהלך ויכוח עם זוגתו סביב רצונה להתגרש, גרר איילין את טסרה למטבח, כרך את ידו סביב צווארה ודקר אותה בסכין שוב ושוב.

המנוחה סלמלק טסרה ז"ל

השופטת רות לורך, שעמדה בראש הרכב השופטים, ציינה בהכרעת הדין כי "ההכרעה היא פה אחד, בגלל הממצאים העובדתיים ומהימנות עדות התביעה, בעיקר הבת והשכנה. בנוגע לטענתו כי מרגע שלקח סכין לידיו אינו זוכר דבר - טענה זו אינה אמינה. הנאשם עשה שימוש בסכין מטבח באורך 19 סנטימטרים ודקר את המנוחה בפלג גופה העליון".

עוד צוין בהכרעת הדין כי "הנאשם התכוון לתוצאות מעשיו. לא עלה בידי הנאשם להוכיח טענתו שהמנוחה התנהגה אליו בצורה מזלזלת ומשפילה. האירוע נמשך דקות ובמהלכן היו לנאשם מספר 'תחנות יציאה'  שהוא פסח עליהן - הניסיונות של המנוחה לצאת מהדירה, ניסיונות בתה לעצור את המקרה, השכנה שניסתה להתערב והיכתה אותו בכסא בגבו. גם אם אמנם הנאשם 'איבד את הראש', היה לו זמן להתעשת אך הוא לא עשה כן והמשיך לבצע את זממו. לאחר המעשה הוא נכנס למעלית אך חזר לדירה שוב והחליף את מכנסיו - אינדיקציה למודעות מחושבת וקור רוח".

עוד לפני הרצח היה לנאשם עבר פלילי שכלל שתי הרשעות קודמות בגין תקיפה ואיומים על בת זוג קודמת. לפי האישום, היחסים בין בני הזוג עלו על שרטון כשסלמלק ז"ל האשימה את בעלה בשתיית אלכוהול, בהתרועעות עם נשים אחרות ובכך שאינו תורם לפרנסת המשפחה. היא דרשה ממנו לעזוב את הדירה והשניים החלו לדבר על אפשרות כי יתגרשו.

הרוצח אדלאו איילין בבית המשפט(צילום: שאול גולן)

בנוסף התפתח בין השניים סכסוך שעניינו בקשת סלמלק שאיילין יחתום על הסכם שבמסגרתו הוא מוותר על זכויות בדירת מגוריהם, שאותה רכשה מבעלה מנישואים קודמים חודשים ספורים לפני כן. הוא סירב לחתום על ההסכם ולחלופין התנה הסכמתו בהצהרת האישה שתסכים לתשלום מזונות בסך 2,000 שקל עבור שתי בנותיהם הקטנות.

באחד הוויכוחים שלהם בנושא, יומיים לפני הרצח, אמרה טסרה לאיילין שאם יפסיק לשקר לה ולהשתכר הם יוכלו להמשיך לחיות ביחד, אולם בהמשך הוא אמר לה "שתיכנסי לאדמה בעזרת השם".

"עכשיו אפשר לכנות אותו רוצח"

מדי טסרה אחותה של המנוחה, אמרה הבוקר: "אני מודה לבית המשפט שהצדק יצא לאור ואפשר עכשיו לכנות אותו רוצח. אני פונה לכל מי שאפשר שיקבל את העונש המקסימלי שמגיע לו. המשפחה סבלה ואנו סובלים ומנסים להתמודד עם הכאב. מה שעבר על המשפחה שלנו לא פשוט, כאב שנמשך - לוקח זמן להתגבר עליו".

ברקע גל רציחות הנשים המתמשך אמרה אחותה של המנוחה: "אני לא יודעת אם אפשר למנוע את זה, אפשר לצמצם את זה. להעלות מודעות, להראות איך זה הורס משפחות שלמות שהיו מאושרות ובבת אחת זה מרסק אותך".

הידיעה המלאה פורסמה באתר ynet