לפי הנתונים של בית הספר לבגרות, מיסודה של עיריית נתניה והעמותה לחינוך בלתי פורמלי, 90 אחוזים מהתלמידים מסיימים את לימודי הבגרות עם הישגים גבוהים וזכאים לתעודת בגרות.

הלימודים במוסד מיועדים לחיילים משוחררים ולבוגרים המעוניינים להשלים את הזכאות לבגרות מלאה או לשפר את ציוניהם לקראת לימודים אקדמאיים.

"90 אחוז מתלמידי המוסד מגיעים לזכאות מלאה", מציינת בסיפוק מנהלת המחלקה אליס יאמפולסקי, היא זוקפת זאת ללימודים בקבוצות קטנות, לשיעורים היחידניים ולדגשים הניתנים ללקויות למידה והוראה מתקנת. תלמידים שאינם מגיעים להישג המיוחל מבחינתם האישית זכאים לקורס נוסף חינם.

אילוסטרציה. צילום: shutterstock

"בית הספר שלנו נבדל בכך שהוא מאפשר לימודים בכתות קטנות של שמונה תלמידים בלבד. כל אחד מקבל יחס אישי ותוכנית שמותאמת עבורו, כך שבזמן קצר ניתן לצמצם את הפערים ולהגיע לתעודת בגרות מלאה ובציונים גבוהים", אומר חיים יחזקאל, המנהל הפדגוגי של בית הספר העירוני לבגרות. "מעבר לחומר הלימוד מקבלים התלמידים מעטפת תמיכה שכוללת גם אסטרטגיית למידה, תבניות זיכרון, חשיפה לתובנות. מגיעים לכאן תלמידים שלחלקם פערים גדולים מאוד בתחומים כמו מתמטיקה או אנגלית, כאלו שלא ישבו על ספסל הלימודים, אך למרות זאת, בסופו של תהליך הם מגיעים להצלחה חסרת תקדים", מוסיף יחזקאל.

צוות המורים של בית הספר העירוני לבגרות מלווה את התלמידים לכל אורך התהליך, מקיים שיעורי תגבור פרטניים ומסייע בתמיכה דידקטית, אך גם בנטיעת החשיבה כי כל אחד זכאי ויכול להצליח.

המוסד מאפשר גם לימודי "אינסטנט" לבגרות, לימודים המכוונים לבגרות, המתקיימים כשלושה שבועות עד חודש לפני הבחינה. מדובר במרתונים מרוכזים למאחרים להירשם, לכאלה שנזכרו מאוחר או לדחיינים כרוניים, המפיקים את המירב מלימוד מאוחר ומרוכז. חיים יחזקאל מציין כי לסוג מסויים של תלמידים זהו אף פתרון עדיף, אך הוא לא מתאים לכל התלמידים ולא תמיד הוא מתאפשר בכל המקצועות.

אילוסטרציה. צילום: shutterstock

ומה לגבי המחיר? מאחר ומדובר בגוף עירוני, הרי שהמחיר הוא נמוך ביחס למה שניתן למצוא במוסדות אחרים. בנוסף לכך, ניתן לעשות שימוש בפיקדון לחיילים משוחררים ולעיתים ניתן לקבל מלגות במימון של משרד הביטחון ומשרד החינוך.

ההרשמה לבית הספר העירוני לבגרות נמצאת כעת בעיצומה. לפרטים: 09-8620027, 052-2800006.