לראשונה, אחרי שנים רבות בעין הסערה ובכותרות, רוני איכר מדבר. איכר, בעלה של האישה הראשונה של נתניה, ראש העירייה, מרים פיירברג, מספר בראיון בלעדי "לידיעות נתניה" על הכל. הוא מפריך את השמועות על פרידה, מרעיף סופרלטיבים על אשתו וחושף קצת מחייהם הפרטיים.

לאיכר (61) לא היו הרבה אפשרויות מהרגע ששמו נקשר לפיירברג. גם אם רצה לשמור על מרחק מ"אור הזרקורים", הפרשות שנקשרו בשמו ובשמה, לא הירפו ממנו לרגע.

שמו עלה לכותרות לפני כשש שנים, כאשר מונה על ידי פיירברג לתפקיד מנכ"ל עיריית נתניה בתחילת הקדנציה הקודמת.

הוא הגיע למסדרונות העירייה לאחר שהשתחרר מצה"ל בדרגת תת אלוף, כאשר בתפקידו האחרון שימש כראש המודיעין של זרוע הים. כמו כן שימש כמנהל אגף החינוך והרווחה בעיריית הרצליה ולאחר מכן עבד תקופה קצרה כיועץ ארגוני בארץ ובחו"ל בחברת "סודה קלאב".

זה היה אמור להיות עוד מינוי שגרתי של קצין בדימוס שהתקבל לעבודה בתפקיד בכיר בעירייה, אלא שבמקרה הזה התפתח לו סיפור אהבה בין השניים שהפך להיות שיחת היום בנתניה ומחוצה לה. פיירברג ואיכר הכחישו את השמועות על דבר אהבתם, אבל במסדרונות העירייה רעשו וגעשו הרוחות.

לפני כחמש שנים, לאחר שהשמועות הפכו לעובדות, מיסדו השניים את יחסיהם ונישאו בטקס צנוע בנוכחות קרובי משפחה וחברים. איכר עזב את תפקידו כמנכ"ל עיריית נתניה, ומונה על ידי רעייתו להקים את תאגיד "מי נתניה" בו שימש כמנכ"ל עד לפני כשלוש שנים.

כיום משמש איכר כמנכ"ל בחברת "אחוזות החוף", חברה-בת של עיריית תל אביב העוסקת, בין היתר, בניהול חניונים.

מעבר לרכילות ולסיפור 'הנוצץ' אודות הזוג פיירברג־איכר, מינויו של איכר לתפקיד מנכ"ל תאגיד "מי נתניה" עורר סערה בקרב גורמים פוליטיים שטענו, כי מדובר בניגוד עניינים. בסופו של דבר, נטש איכר את התפקיד.

"עזבתי את תאגיד 'מי נתניה' לאור ההבנה לפיה ישיבת שנינו בתפקידים בעירייה, הינה 'מושכת אש', ולכן החלטנו כי עדיף לנו שהמשך עבודתי לא יהיה במסגרת העירייה או בחברה מטעמה ובבעלותה. ההחלטה הייתה החלטה משותפת של מרים ושלי", אומר איכר על הפרשה.

נראה כי עשית ויתור בקריירה לטובת האהבה
"לא הייתה לי התלבטות כלל. זה לא שוויתרתי על קריירה, אלא בחרתי באהבה. את הקריירה שלי עשיתי בצבא".

מתי הכרתם לראשונה?
"הכרנו עוד כשחיפשתי תפקידים לאחר שחרורי מהצבא ובהמשך, לאחר שסיימתי את תפקידי בחברת 'סודה קלאב'. אלי לנדאו, ראש עיריית הרצליה לשעבר, הביא אותי לפגישה עם מרים, במגמה להמליץ עליי בפניה לתפקיד מנכ"ל העירייה, תפקיד שמרים חיפשה לאייש באותה העת".

זו הייתה אהבה ממבט ראשון?
"זה היה תהליך ממושך של עבודה משותפת שהולידה הערכה רבה במהלך התקופה בה עבדתי כמנכ"ל העירייה, תהליך בו שנינו למדנו להכיר האחד את השנייה. ההערכה העמוקה שרחשתי ועודי רוחש למרים, נבעה, בין היתר, מתוך ההתבוננות ביכולת הניהול שלה, אופן ההפעלה שלה את האנשים ותרומתה הרבה לעיר.

התפעלתי מאופן הניהול של מרים את גורמי העירייה, מהיכולת שלה לקבל סיוע מגורמי ממשלה ומגורמים יזמיים שונים ומהתייחסותה המיוחדת לתושבים, תוך אהבתה הרבה לעיר".

לאחרונה נפוצו שמועות בעיר לפיהן יש סדקים בסיפור הרומנטי. אכר מכחיש את השמועות בתוקף: "מדובר בעורבא פרח. הקשר שלנו היה ועודו, מצוין, יציב ובריא, קשר, שעם הזמן, רק מתעצם ומתחזק. האהבה שלנו משתבחת עם השנים כמו יין טוב".

הראיון המלא עם רוני איכר יתפרסם ביום שישי הקרוב ב"ידיעות נתניה".