שמואל דנה, דוור בכיכר העצמאות בנתניה (צילום: דוברות דואר ישראל)

ערב יום העצמאות מצאנו עשרות דוורים שמחלקים דואר ברחוב העצמאות בערים שונות.

בנתניה האחראי על כיכר העצמאות הוא שמואל דנה, אב לשתי בנות,  עובד כדוור 25  שנים. הוא  מספר  כי מדי יום הוא אחראי  על חלוקת מאות דברי דואר ומכתבים באזור רחוב העצמאות בנתניה והולך כ-15 קילומטר בממוצע.

"אני קם במצב רוח טוב, מניע את הרכב ונוסע מכפר יונה לנתניה, זה אומר כמה אני אוהב את העבודה שלי", הוא מספר. "טוב לי לעבוד לתת שירות, לפגוש אנשים. אני אישית מכיר את הנמענים וכבר יודע מתי הם בבית כדי למסור לידיהם דואר רשום והרבה דיירים מתקשרים אליי כדי לתאם מסירת רשומים.

קולאז' של דוורים שמחלקים דואר ברחוב העצמאות, ה' באייר (צילום: דוברות דואר ישראל)

"אני לא אוהב לעבוד במשרד אני אדם של חוץ ולא מפריע לי חורף או קיץ העיקר בשטח. אני גאה לחלק דואר ברחוב העצמאות , דווקא בימים אלו,  השם של הרחוב מקבל משמעות מיוחדת בעיניי".

אז האם האנשים שגרים בכיכר העצמאות בנתניה מזמינים הרבה חבילות?

"באופן מפתיע מנתוני דואר ישראל כי דווקא רחובות העצמאות והציונות בעיר אשדוד הם הרחובות שתושביהם הזמינו הכי הרבה חבילות בשנת 2017". 

דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: ״אנו גאים ביותר מאלף דוורים שמחלקים דברי דואר וחבילות מדן ועד אילת, בכל מזג אויר, ומגיעים לכל כפר, קיבוץ ומושב. ערב יום העצמאות ה70 למדינת ישראל, בחרנו להתמקד בעשרות הדוורים שמחלקים דברי דואר וחבילות באופן קבוע ברחוב העצמאות ברחבי הארץ, ואנו מאחלים למדינת ישראל חג שמח".