סמל מיכאל אלבז (צילום: דובר צה"ל)

ביום ראשון ה-15 באפריל התקיים טקס מצטייני מפקד פיקוד דרום, אלוף אייל זמיר, ובו קיבלו תעודות הצטיינות חיילים אשר ראויים להוקרה על שירותם הצבאי. מבין המצטיינים, סמל מיכאל אלבז, בן 22 מנתניה המשרת כתמם בחיל התקשוב בחטיבת הנח"ל ועתיד להיות סמל מחלקה.

מיכאל התגייס ביוני 2016 ובין סיום התיכון לגיוסו לצבא בחר ללמוד עוד שנתיים הנדסאות אלקטרוניקה באורט נתניה, ואפילו קיבל הצטיינות לימודית בסוף השנתיים.

מיכאל עלה לארץ מצרפת בשנת 2007, "ההורים שלי תמיד רצו לעלות לארץ כדי שיהיה לנו עתיד טוב יותר, אני מרגיש שכאן זה הבית שלי, הכל יותר חופשי וכאן אני מרגיש הכי בטוח, כולם מקבלים אותי באהבה, אני לא שוכח מאיפה באתי אבל ישראל זה הבית שלי", אומר מיכאל.

על האווירה בתפקיד מספר מיכאל: "אני מאוד נהנה בתפקיד שלי, אני אוהב את מה שאני עושה ומעבר לזה פגשתי חברים אמיתיים שיהיו איתי לכל החיים, זכיתי להכיר אותם ואני מאמין שנישאר בקשר הרבה אחרי הצבא", עוד הוא מוסיף: "למדתי לנגן על כינור, המוזיקה היא חלק ממני וזה עולם אחר שנפתח בפניי, אני תמיד מנגן לחברים בבסיס וזה משפר תמיד את האווירה".

סמל מיכאל אלבז (צילום: דובר צה"ל)

"תמיד רציתי להיות לוחם", מספר מיכאל, "אבל ויתרתי על זה בשביל הלימודים, התחום מאוד עניין אותי ורציתי להעמיק בו וללמוד". מיכאל משרת כאחראי תקשורת נתונים מתקדם בגדוד הסיור של חטיבת הנח"ל, "כיום בתפקיד שלי אני תמיד מנסה לתת את כולי לכל משימה שאני צריך לעשות, אני אעשה כל הדבר על הצד הטוב ביותר שאני יכול וחשוב לי לעזור לכל מי שצריך מסביבי".

על מסירותו לתפקיד ותפקודו יוצא הדופן נבחר מיכאל להיות אחד ממצטייני מפקד פיקוד הדרום, "אני מניח שקיבלתי את ההצטיינות כי אני תמיד משתדל לעשות הכל הכי טוב שאני יכול, ומעבר לזה אני תמיד מנסה לעזור לכל האנשים סביבי, החיילים פה הם החברים שלי ואני אעשה הכל כדי לעזור להם בכל דבר שיצטרכו", מספר מיכאל.