אנשי הפנימייה ביום פתיחת הקפה (צילומים: ניר קרוננברג וקובי סוויסה)

מי שביקר ביום שישי שעבר במושב חבצלת השרון, הצמוד לשכונת עין התכלת בנתניה, לא יכול היה להתעלם מהניחוחות המתוקים שעלו מפנימיית נווה הדר, השוכנת בלב המושב הפסטורלי.

חניכי הפנימייה שחולמים על טיול סוף שנה מפנק באילת הרחוקה החליטו יחד עם מדריכי הפנימייה להקים ליום אחד את "קפה שקד", בית קפה מיוחד במינו שכל תוצריו מעשה ידיהם של ילדי הפנימייה.

במשך שבוע שלם עמלו החניכים יחד עם צוות הפנימייה על הרכבת תפריט מיוחד, אפיית המאפים ואפילו הכנת שלטי פרסום והקימו בית קפה לתפארת. ביום שישי, כאשר פתחו את בית הקפה לקהל הרחב, התוצאות הפתיעו אפילו אותם.

קפה שקד. מיזם צעיר  (צילומים: ניר קרוננברג וקובי סוויסה)

מאות מתושבי חבצלת השרון, נתניה ועמק חפר כולו ששמעו על המיזם יוצא הדופן הגיעו ביום שישי לחצר הפנימייה לטעום ממעשה ידיהם של החניכים ועל הדרך גם לתרום למען מטרה כה חשובה.

"היה מרגש לראות את השמחה והחיוכים של חניכי הפנימייה כאשר הם ראו שכל כך הרבה אנשים באו במיוחד כדי לטעום ממעשה ידיהם", אמר מנהל פנימיית נווה הדר גיל בר.  "אמנם עבור הילדים הטיול לאילת הוא העיקר, אבל עבורנו הכסף שגויס הוא רק הדובדבן שבקצפת. היה מעורר התפעלות לראות את תהליך היצירה וחדוות העשייה שליוותה אותם השבוע ואני גאה בהם על כך".

לצד בית הקפה בו נמכרו מאפים ומשקאות חמים מעשה ידיהם של חניכי הפנימייה, הכינו חניכי נווה הדר מגוון הפתעות לקהל לו חיכו במקום עגלות פופקורן, דוכני שתייה קרה ושייקים טריים ואפילו פינת ליטוף אותה הפעילו חניכי נווה הדר.

 (צילומים: ניר קרוננברג וקובי סוויסה)

רוברט, מדריך בפנימיית נווה הדר שהוביל את הפרויקט הוסיף וסיפר כי "זאת השנה השנייה שאנחנו מנסים להרים את "קפה שקד" ולמעלה מ-250 האנשים שהגיעו לחצר הפנימייה ביום שישי מראים שהפרויקט הצליח ובגדול.

"הילדים היו אחראים על כל הפרויקט מא' עד ת' החל מתכנון האירוע ואפילו עד לניהול הקופה ואי אפשר היה שלא להבחין בסיפוק הרב שעל פניהם, לא רק מהכסף שצברו אלא גם מהעשייה עצמה".

פנימיית נווה הדר שבחבצלת השרון הינה פנימייה טיפולית לילדים ונוער בסיכון מרשת הפנימיות ד.י.ש. הפנימייה מהווה בית חם ועוטף לכ-110 צעירים בנים ובנות בגילאי 8-18.

ילדי הפנימייה, המופנים משרותי הרווחה ברשויות המקומיות מכל רחבי הארץ. במסגרת הפנימייה נהנים הילדים מסביבה מוגנת ומפעילויות מקדמות, הנתפרות לכל ילד בהתאם לצרכיו המיוחדים והאישיים.