האישה ששרדה את הרוצח הסדרתי (צילום: מיקי מריינפלד)

הנתנייתית שרונה בן אור מגוללת כיצד שיקמה את חייה לאחר הפרידה ומצאה זוגיות תומכת ואוהבת. איך קבלה שיחת טלפון מטלטלת מעומרי אסנהיים תחקירן 'עובדה' שביקש ממנה להתראיין ולספר.

שיחת הטלפון פתחה תיבת פנדורה שהעלתה בה משקעים שהודחקו מהעבר וזיכרון עמום של מעשה אונס שביצע בה שמעון סמוך לגירושין, צף ועולה. אך הפעם היא לא מוותרת, ולא נכנעת לפחדים.

היא פונה למשטרה ולאחר מכן גם מחליטה לקבל טיפול במרכז לנפגעות תקיפה מינית בעקבות התעקשותה נפתח התיק והחקירה התחדשה. היתה זו עדותה של בן אור, אשר הובילה בסופו של דבר לפתיחת תיק המוות של אורית קופר - אשתו הראשונה, ובסופו של דבר להרשעתו של שמעון קופר ברציחתה.

כיום שמעון קופר אומנם בכלא, אך גם משם הוא ממשיך לרקוח מזימות, להשתלט על  נשים בודדות חלשות אופי וגורם לשרונה לחיות בפחד מתמיד מנקמה.

שמעון קופר (צילום: מוטי קמחי)

שלוש מערכות יחסים עם 3 גברים אלימים
בן אור חושפת בספרה ומספרת על חייה שכללו שלוש מערכות נישואים עם גברים אלימים שהסתיימו בגירושים, כולל נישואים לרוצח שמעון קופר שאיתו חיה וגידלה את שני בניו ושני בניה. יש המכנים אותה האישה ששרדה את האלמן הסדרתי, שמעון קופר.

"רציתי לאהוב ולהיות נאהבת, רציתי להגשים את החלום של הבית השלם ומלא האהבה שלא חוויתי בילדותי. רציתי פעם אחת להרגיש שייכת ורצויה, הוא ידע בדיוק איך לגרום לי להרגיש את כל אלו ויותר", היא כותבת בפרוייקט האד סטארט שיזמה כדי להוציא את סיפרה בו היא מספרת את סיפור חייה". זה יכול היה להיות תסריט מעולה לסרט אימה ממיטב הבמאים, אבל זה לא - אלו היו החיים שחייתי, המציאות שלי".

שרונה בן אור חושפת את סיפורה (צילום: דנה בר און)

לחיות עם רוצח סדרתי

שרונה בן אור לא ידעה שהיא חיה עם רוצח סדרתי. "איך יכולתי לדעת או בכלל להאמין שאני חיה לצד רוצח סדרתי? שהוא כבר רצח ועמד לרצוח שוב? אני אשתו השנייה וגרושתו של הרוצח הסדרתי קופר שמעון, מי שהורשע ברצח שתי נשותיו ונגזרו עליו שני מאסרי עולם במצטבר. אני האישה שהוגדרה בחדשות, בעיתונים ובתכניות התחקיר "האישה ששרדה את האלמן הסדרתי".

"לא ידעתי אהבה טובה"

"אז הייתי אדם אחר, אישה שהיא תוצאה של חיים מורכבים, בת להורים ניצולי שואה, ילדה קטנה שלא ידעה אהבה טובה מה היא. שהכרתי את שמעון, הוא סיפר לי המון סיפורים על למה הוא נעלם ואיפה הוא נמצא כשהוא לא איתי. הוא גיבה את כל הסיפורים בהוכחות שהיה קשה להתווכח איתן, הוא אפילו לקח אותי לדירת המסתור שטען ששייכת למוסד. כן הוא אפילו סיפר לי שהוא סוכן מוסד ויותר מכך גיבה את הסיפור בתעודות הוקרה, מדליות, דרגות וכל סממן צבאי אפשרי להוכיח שהוא מוערך שם ואכן סוכן פעיל".

אבל  למרות תמימותי, למרות הפנטזיה שכל כך רציתי להגשים, היו רגעים שבהן הבטן שלי התהפכה ורציתי לעצור את רכבת ההרים הזאת. לא רק אני האמנתי לסיפורים של שמעון קופר, גם ההורים שלי האמינו ואפילו סמכו עליו ונתנו לו כספים, דירה וכל מה שהוא ביקש באמונה מלאה. שאני שרונה, "השכנה הפולניה" הנורמטיבית מהדלת ממול, תהיה זאת שאמורה להיות הקורבן הבא של "האלמן הסדרתי".

"בחלק האחורי של אחת המגירות מצאתי כדורים מסוגים שונים, את אותם סוגי הכדורים בהם הוא נעזר לרצוח את אורית, אשתו הראשונה. למה אני שרדתי? כנראה כי הרצון שלי לחיות והרצון שלי לחיים טובים יותר הציל אותי." היא מספרת.

לפני כשנה החליטה  לספר את סיפורה מתוך מחשבה שהסיפור חייב להישמע כי הוא יכול לשנות ואף להציל חיים. "יצאתי במסע מורכב וקשה מתוך הרצון להגיע להחלמה מלאה מהטראומה הקשה שחוויתי, אבל לא פחות חשוב מכך, לספר את הסיפור שלי ולא לשתוק יותר ודרכו לעזור לאנשים לפרוץ את גבולות הבושה, השתיקה והפחד ולחיות את החיים שהם תמיד חלמו עליהם".

 הסיפור שלי הוא לא רק מותח ומצמרר, הוא גם דרך נפלאה לעזור לאנשים להבין עד כמה חשוב להקשיב לקול הפנימי שלנו, גם אם הוא חלש, גם כאשר הסביבה שעליה אנחנו הכי סומכים בעולם אומרת לנו אחרת. החלטתי להתחיל לכתוב ספר  מהמקומות הכי חשוכים ואפלים שלי מהמקומות הכואבים ביותר, שכולם יבינו שגם אם העבר שלנו קשה, מקטין, מחליש וגורם לנו לבחור בחירות קשות ולא נכונות, הכל ניתן לשינוי, אפשר למצוא את העוצמות, לקום ולחיות את החיים שמגיעים לנו". אומרת בן אור

כעת שרונה מזמינה את הציבור להיות שותפים להוצאת ספרה – דרך הדסטארט 

האישה שניצלה מציפורניו של הרוצח הסדרתי שמעון קופר (צילום: דנה בר און)