טקסי חיילים מצטיינים התקיימו החודש, לקראת החגים, ובמסגרתם קיבלו שלושה חיילי צה"ל מנתניה והסביבה אותות מצטיינים - שני חיילים וחיילת אחת.

במסגרת כך התקיים טקס מצטיינים של גדוד 869, בהשתתפות מפקד הגדוד, סא"ל תומר מלצמן, ובו קיבלו תעודות הצטיינות חיילים אשר ראויים להוקרה על שירותם הצבאי. בין המצטיינים גם סמ״ר עדן סיטון מנתניה.

סמ״ר עדן סיטון | צילום: דובר צה"ל

סיטון, בן 20, התגייס לאיסוף קרבי וסיים הכשרה של כשמונה חודשים בסיירים. הוא שובץ בגדוד האיסוף הקרבי 869 ובמשך כשנה היה לוחם בצוות רכוב. לאחר מכן, עבר למפל״ג שם ביצע מספר תפקידים שונים כגון: משק מודיעין וע׳ מ״פ. כיום הוא משמש כסרס״פ הפלוגה. עדן שר ומנגן על גיטרה. "רציתי להתגייס לתפקיד לוחמה ובאופן ספציפי לאיסוף קרבי", מספר, "אני עובד מהלב ותמיד נותן הכל ב-100 אחוז". בזכות ההצטיינות, היוזמה והמסירות קיבל עדן הצטיינות ממפקד גדוד 869.

סמל זיו שמש: "חשוב לי לדאוג לחיילים"

בנוסף, התקיים גם טקס מצטיינים של חטיבה 188, חטיבת שריון הנמצאת תחת פיקוד הצפון, בראשות מפקד החטיבה, אל״ם גל שוחמי, ובו קבלו תעודות הצטיינות חיילים אשר ראויים להוקרה על שירותם הצבאי. בין המצטיינים גם סמל זיו שמש, רס״פ בפלוגה המסייעת בגדוד 74 של חטיבה 188.

סמל זיו שמש | צילום: דובר צה"ל

זיו שמש, בן 21, מתגורר בנתניה מאז שנולד. הוא למד בחטיבת אלדד ולאחר מכן בישיבת בני עקיבא. במרץ 2016 התגייס לחיל השריון. "בהתחלה לא רציתי להגיע לשריון", מספר, "אבל ברגע שהגעתי למסייעת נהניתי מאוד. רק כשאתה מגיע לחיל המשוריין אתה מבין מה התפקיד, מתאהב ולא רוצה לעזוב".

זיו עבר הכשרה של לוחם מסייעת שריון שנמשכה כ-8 חודשים. לוחם מסייעת הוא לוחם חי״ר שמטרתו לעבוד בשיתוף פעולה עם הטנקים ולסייע לטנקים במלחמה. בסופה של ההכשרה יצא באופן ישיר לקורס מפקדי כיתות. הוא שירת כמפקד כיתה בפלוגה המבצעית במסייעת 74. "הייתי מ"כ של מחלקת תצפית במשך יותר משנה", מספר, "ואז עברתי לתפקיד סמל מחלקה. אני לא אשכח את התקופה בה תפסנו קו בחברון כשרק התחלתי את התפקיד כמפקד".

לפני חודשיים נכנס זיו לתפקיד רס"פ, במסגרתו הוא אחראי על כל הפלוגה מהבחינה הלוגיסטית ומשמש כיד ימינו של מפקד הפלוגה. "הרס"פ הוא האבא של הפלוגה", ממשיך זיו, "הוא דואג להכל מבחינה לוגיסטית, ומבחינת משמעת ודואג לנראות של הפלוגה. חשוב לי לדאוג לחיילים ולוודא שלא יחסר שום דבר, מהדברים הכי קטנים". במשך תקופה של חודש וחצי זיו אף החליף את מפקד המחלקה ותפקד כמ"מ. "לאורך הדרך היה לי חשוב להתקדם ולתת את הכל, רציתי שיראו מי זה זיו". בזכות האחריות, המקצועיות וההשקעה הרבה קיבל זיו הצטיינות ממפקד חטיבה 188.

יובל פיטל: "מקום מטורף ומאתגר"

בבסיס במחנה עופר, העניק מפקד יחידת ניצן- גדוד האיסוף של אוגדת איו''ש 636 , סגן-אלוף איילון פרץ, אות הצטיינות לחיילים מצטיינים מבין פלוגות היחידה.  בין המצטיינים שזכו לקבל האות ממפקד הגדוד בלטה תושבת כפר נטר, הצוערת יובל פיטל

הצוערת יובל פיטל | צילום: דובר צה"ל

יובל בת 20, שירתה ביחידה בתפקיד מש״קית ת״ש, והיום נמצאת בקורס קצינים ממנו נתנו לה שחרור מיוחד כדי שתוכל להשתתף בטקס המצטיינים.

יובל , התגייסה באוקטובר 2017 לקורס מש''קיות ת''ש לאחר שנת שירות בתנועת האיחוד החקלאי. לאחר ההכשרה שובצה כמש״קית ת״ש ביחידת 636 בפלוגת האחזקה ופלוגת המפקדה.

"אין הרבה מקומות שפשוט נותנים לך כלים לעזור לאנשים״ אומרת יובל, ״גדוד 636 זה מקום מטורף ומאתגר, הגדוד הכי גדול בצבא. התחושה שחיילים יכולים לפנות אלייך בכל נושא היא מדהימה. להיות גם חברה של החיילים וגם להיות הגורם שעוזר להם- זה דורש למצוא את האיזון אבל שווה כל רגע״.

לאחרונה יצאה לקורס קצינים כי רצתה להמשיך לתרום ולהמשיך לתפקיד מאתגר יותר. היא רוצה להשפיע על משקיות ת״ש ולתת להן את הכלים לעשות את העבודה הקשה בצורה הטובה ביותר.

יובל מאחלת לעצמה לשנה החדשה שתמשיך לתת מעצמה מאה אחוז, לא לוותר, להיות מקצועית אבל גם לזכור שיחסי אנוש זה לפני הכל. מעל הכל היא מאחלת לעצמה שתדע להתעקש על מה שחשוב כדי לעזור לחיילים.