שלושה מארבעת הילדים במשפחת הררי מנתניה אובחנו בגיל שמונה כמחוננים. הראשונה שאובחנה כמחוננת היתה נגה (14.5). היא תלמידת כיתה ט' בכיתת סייבר באורט גוטמן, מחליקה אומנותית על גלגיליות ומשתתפת בתוכנית מש"צים (מדריכי של"ח צעירים), שבה היא עוברת עם עוד בני נוער הדרכות בנושאי מנהיגות, תרבות וידיעת הארץ, ומעבירה פעולות לשכבות הצעירות.

האם דפנה נזכרת, כי כשנגה היתה בת שנה וחצי בלבד, הגננות שלה נהגו להתייעץ אִתה למי מחבריה לגן הילדים שייכים הגרביים שנשארו ברחבי הגן, כי נגה, לטענתן, היתה זוכרת הכל.

משפחת הררי. "כיף לנו. זה לא טריוויאלי" | צילום: אלבום פרטי

הבאים שזכו להצטרף לאבחנה היו התאומים נדב ואלה (11.5), שלומדים בכיתה ו' בבית הספר רימלט. אלה מחליקה על גלגיליות בדומה לאחותה הגדולה, ונדב השתתף עד לא מזמן בתוכנית העשרה במתמטיקה של אוניברסיטת בר אילן. גם הם כבר הפגינו בילדותם המוקדמת יכולות זיכרון מיוחדות לגילם. "כשהתאומים היו בכיתה א', היינו בתל אביב ועברנו ליד הבימה, מקום שעברנו בו עם הילדים אולי פעם אחת, זמן רב לפני כן. פתאום נדב אמר 'היי, היינו כאן כבר', ונקב בתאריך המדויק שבו זה קרה. נדהמנו לגמרי", מספרת דפנה.

מתוקף היותם מחוננים, הילדים מוזמנים לפעילות "יום שליפה". זהו יום שבו הם מורשים להיעדר מבית הספר, ולהגיע למרכז מטמון במרכז הפיס בשכונת נורדאו, שם הם לומדים תוכני העשרה, כגון: צילום, משחקי אסטרטגיה, מנהיגות ומוזיקה.

"יום השליפה נותן לילדים המון, ולא רק מבחינת העשרה", מסבירה דפנה. "לילדים המחוננים יש המון תחומי עניין משותפים. כך למשל, נדב ואלה מרגישים בנוח לדבר שם על נושאים שמעניינים אותם, כמו סדרת הארי פוטר. הספרים, לא הסרטים".

מלבד ילדיהם שאובחנו כמחוננים, מסב להורי משפחת הררי לא מעט גאווה גם הבן הבכור, תומר (17.5), שכבר הספיק בקיץ האחרון לבלות שבועיים במחנה מתמטיקה מטעם הטכניון. הוא תלמיד כיתה י"ב בתיכון שרת. הוא חולק עם אחיו הקטנים את האהבה למבוכים ודרקונים.

ולא רק לילדים במשפחת הררי יש תחומי עניין משותפים. לשני ההורים, דפנה ואילן, יש תואר בהנדסה (לדפנה בהנדסת חשמל ולאילן בהנדסת מחשבים), והם עובדים יחד בסניף החיפאי של חברת אינטל.

לבני המשפחה יש גם תחביב משותף - מוזיקה. דפנה, אלה ונגה לומדות נגינה אצל אותה המורה לפסנתר, תומר מנגן בגיטרה חשמלית ובגיטרה בס, נדב מנגן בגיטרה אקוסטית (כולם במסגרת בית הספר לנגינה "מייטון") ואילן, "שהוא הכי רציני בבית" לדברי דפנה, מנגן בסקסופון. את הכישרון המוזיקלי בני משפחת הררי אינם שומרים לעצמם. הם נוהגים להופיע באירועים משפחתיים. הופעת הבכורה שלהם היתה בבר המצווה של תומר. שנתיים אחר כך, בבת המצווה של נגה, כל המשפחה כבר ניגנה יחד. בימים אלה, הם בעיצומן של חזרות להופעה הבאה, שתתקיים בבת המצווה של אלה.

בקיץ הקרוב הם מתכננים לנסוע יחד לחופשה בתאילנד. "כיף לנו כמשפחה ואני מודה על זה, זה לא טריוויאלי", אומרת דפנה.

כשהיא נשאלת איך מגדלים ילדים מחוננים ומוכשרים כל כך, היא עונה בחיוך שבאמת אינה יודעת. "אין לנו איזו נוסחה, זה לא שתאכיל את הילד ב-X או תקרא לו Y לפני השינה והוא ייצא מחונן", היא אומרת. "חינכנו אותם כמו שחינכו אותנו. קראנו באוזניהם סיפורים, לקחנו אותם להצגות, אבל אני לא חושבת שבצורה שונה מהורים אחרים".