קריית השרון (צילום: איתמר רותם)

שכונת קריית השרון שהוקמה בתחילת שנות ה-2000 במזרח בנתניה נחשבת לאחת משלוש השכונות הכי מבוקשות במדינה. כך עולה מנתוני אתר מדל"ן. לפניה, במקום השני בישראל, שכונת פסגת זאב בירושלים ובמקום הראשון שכונת רמות בבאר שבע.

על פי מנועי החיפוש של גוגל נמצאו כ- 669,000 תוצאות חיפוש לשכונה הצעירה שהחלה את דרכה לפני פחות מ-17 שנים - אז דירה עלתה פחות ממליון שקלים. בשנים האחרונות שינתה השכונה את פניה ומחירי הדירות בה זינקו בעשרות אחוזים, וכיום היא נחשבת לאחת השכונות המבוקשות ביותר במדינה. 

פארק אלונים הוא אחד ממוקדי המשיכה בשכונה ומהווה את הריאה הירוקה שלה. בעיקר משפחות צעירות גרות בקריית השרון- כ-79 אחוזים מתושבי השכונה נשואים, וכמחצית מהמשפחות עם שני ילדים ומעלה.

השכונה ממוקמת במזרח העיר וגובלת באזור התעשייה ספיר ומאופיינת בבני דירות של 8-11 קומות למרות שישנה גם בניה חדשה של בניינים בני 20 קומות ויותר. בשכונה רובעים ובכל אחד מהם ישנו גן שעשועים לרווחת התושבים. לאורך רחוב שדרות לנטוס ישנם מרכזים מסחריים. 

צילום: איתמר רותם

על פי אתר מדל"ן מדד המחיר למ"ר בשכונה הוא 17,600 שקלים. ומדד תשואת השכירות 2.8%. בעוד שבכל הארץ טיפסו מחירי הדרות, נראה שהמחירים בשכונת קריית השרון העפילו יותר מן הממוצע הארצי, ומהממוצע בנתניה.

ילדי השכונה הולכים ל- 6 בתי ספר ו-68 גני ילדים. בשכונה ישנה תחושת קהילתיות והיא מתאימה למשפחות עם ילדים, הנקודות הפחות טובות על פי סקר של אתר מדל"ן הוא חוסר בתחבורה ציבורית ותרבות נהיגה וחניה בעייתית, חוסר במקומות בילוי, מחיר גבוה לנכס וארנונה גבוהה.

על הסעיף האחרון אולי ניתן להסכים בהשוואה ארצית, אך תושבי העיר נתניה לא יסכימו שבני שכונת קריית השרון משלמים ארנונה גבוהה, משום ששכונות רבות בעיר משלמות ארנונה גבוהה יותר. קריית השרון מאופיינת ברמת ארנונה בדירוג ב', בעוד שחלקים מצפון העיר ומרכזה, שכונת נט 600, רמת פולג ועיר ימים מאופיינות ברמת ארנונה א'.

אז כמה דירה בשכונה?

על פי אתר מד"לן מחירי דירות חמישה חדרים בשכונה יחצה את רף 2 מיליון השקלים. מחיר לפנטאוז עם חמישה חדרים יכול להגיע ל-3 מליון שקלים, כרגע מוצע כזה ב- 3,770,700 מילוני שקלים. דירת שלושה חדרים שכונה תחצה את רף מליון וחצי השקלים.

דירת מרתף של 40 מ"ר מוצעת למשכיר שאינו מחבב אור יום ישיר ב-2,900 שקלים לחודש.