אייל סגל, הבעלים של קבוצת מכבי נתניה, ו"אוהד שרוף" של הקבוצה רכש את מועדון הכדורגל לפני חודשים אחדים. היו לו רכישות מוצלחות נוספות אבל אנחנו רוצים להאמין שאולי הרכישה הזאת הביאה מזל מיוחד כי היום נודע שחברת האבטחה "מגאסון" שבבעלותו של ברוך שחם ואייל סגל בדרך לאקזיט של 86.4 מליון שקל. אלקטרה, מקבוצת אלקו אחזקות שבשליטת גרשון זלקינד, תרכוש את השליטה (60%) במגאסון לפי שווי חברה של 145 מליון שקלים.אייל סגל הבעלים של מכבי נתניה  צילום: עצמי

מגאסון מספקת מערכות בקרת כניסה, מצלמות מעקב, מערכות ניטור, גילוי וכיבוי אש, פתרונות בקרה, אינטרקום ופיתוח תוכנה. החברה שממוקמת ביבנה מעסיקה כיום כ-130 עובדים. בין לקוחותיה של מגאסון נמנים חלק ממחלקות משרד הביטחון, כל הבנקים בישראל,  נתב"ג, רכבת ישראל, אלביט מערכות, בית הסוהר איילון, הבורסה לניירות ערך בתל-אביב, יד ושם ועוד. במסגרת העסקה, ניתנה לאלקטרה האופציה לרכישת כל מניות חברת מגאסון ב- 2021. שחם וסגל  אולי חתמו על מתן שירותי ניהול למגאסון, עד למימוש האופציה או עד תקופה של חמש שנים ממועד השלמת העסקה.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה, אמר לדה-מרקר שהעסקה היא חלק מתכנית אסטרטגית לפיתוח פעילותה העסקית של אלקטרה וכניסה לתחום הטכנולוגי. "המודל העסקי תואם את האסטרטגיה הכוללת של אלקטרה, לפיה אנו מספקים ללקוחות פתרונות מלאים מקצה לקצה, משלב ההקמה וההתקנה של מערכות החברה בבניינים, ועד לשלב השירות והתמיכה ולניהול מלא של הבניין החכם".