--פרויקט לגון נתניה

רק אחת מכל 7 דירות חדשות בישראל נבנית בבניין מעל 16 קומות, ונתניה מצטיינת בבנייה לגובה. נתניה התברגה במקום השני, מיד לאחר תל אביב, במחקר שבדק מי מהערים בישראל בונות יותר בניינים לגובה.

מלבד נתניה, שתי ערים נוספות בלבד מאזור השרון התמקמו ברשימת התחלות בנייה בבניינים מעל ל-16 קומות במהלך 2016. העיר נתניה התברגה במקום השני בקרב הערים הבונות לגובה, עם 188 דירות שבנייתן החלה בבניינים בני 16 עד 20 קומות ועם 523 דירות בבניינים בני 21 קומות ומעלה. כך עולה ממחקר שערך מרכז הבניה הישראלי לקראת הועידה הלאומית להתחדשות עירונית, שתתקיים ב-7-8.5.2017. הוועידה תפגיש את

.

השחקנים המובילים בישראל בתחום, ומטרתה לייצר דיאלוג מקצועי ועמוק בין כל הגורמים האחראיים על הוצאת הפרויקטים לדרך. בועידה ישתתפו בכירים במשרדי הממשלה וחברות ממשלתיות, קובעי מדיניות, אחראיים על התחום ומנהלים בכירים נוספים.

לדברי ערן רולס, יו״ר מרכז הבניה הישראלי, ״במרכזי הערים אין מספיק בניה לגובה, אותה ניתן להשיג אך ורק באמצעות התחדשות עירונית ותוספת זכויות בניה משמעותית. הערים המרכזיות וגם ערי הפריפריה משוועות לתכניות פינוי בינוי גדולות, שיעניקו אפשרות לבנות לגובה. בהתחשב בכך שאוכלוסיית ישראל מכפילה את עצמה כל 35 שנה ובשנת 2050 יהיו כאן כ-16 מיליון תושבים, המדינה חייבת להעלות לגובה גם פרויקטים מסוג זה. ההתחדשות העירונית היא העתיד של הבניה בישראל, שמשאב הקרקע שלה מוגבל וקטן. יש להחליף בניינים ישנים מתפוררים ונמוכים של 3 קומות במרכזי הערים, לבניינים חדשים עם תוספת קומות משמעותית, שיציעו הרבה יותר דירות לא רק בשכונות לוויין מרוחקות, אלא בשכונות מפותחות וותיקות".

עוד עולה מהנתונים כי בשנת 2016 החלו להיבנות בישראל 6,924 יחידות דיור בבניינים מעל ל-16 קומות, שיעור של 14% מסך התחלות הבניה בשנה החולפת, שיעור הדומה לשנים הקודמות, שמשמעותו שרק אחת מכל 7 דירות חדשות שמתחילות להיבנות בישראל נבנית בבניין גבוה מעל 16 קומות.

שירן אחוון, מחברת דיזנגוף סחר, הבונה את קומפלקס המגורים לגון בעיר נתניה, מסבירה כי מרבית המגדלים שנבנו לאורך החופים בשנים האחרונות הם מגדלי יוקרה.
מדובר בבנייני יוקרה המתחרים במגדלים של תל אביב ומציעים נוף לים במחירים תחרותיים.

הבנייה לגובה מאפשרת לנצל טוב יותר את רצועת החוף וכך יותר דיירים יכולים ליהנות מנוף פתוח לים. פרויקט לגון שבונה חברת דיזנגוף סחר כולל 2 מגדלי יוקרה  בני 34 ו- 37 קומות  עם 320 יחידות דיור.

.

 

.