כחלק מפרויקט התחדשות מרכז העיר אותר מתחם ה"משולש" (מפגש הרחובות שטמפפר/ קראוזה/ תל חי) נגלה כאזור שבו הולכת ומתפתחת הוויה של צעירים, של אופנה בילוי ואמנות.

רותם קשני

-
"לאחר שמרכז הצעירים ה"גג" החל לפעול הוצעה יוזמה להקצות חנויות הנמצאות בבעלות העירייה לאמנים ומעצבים צעירים. הכוונה הייתה לעודד אמנים ומעצבים בתחומים שונים לקבל חנות במרכז העיר באיזור המבוקש ביותר, בו עלות השכירות היא גבוהה, כעת המחיר מסובסד. זאת כדי לתת לאמן הזדמנות לחוות את ה"חיים האמיתיים" מתוך מטרה שבתום תקופת ההקצאה אמנים אלו יוכלו להמשיך את חייהם העסקיים לעבוד וליצור במרכז העיר בחנויות שיישכרו בשוק החופשי.

תקופת הקצאת החנות היא לשנה + שנה נוספת. בתום התקופה מפנה האמן את החנות והחנות יוצאת למכרז חדש. המתחם בשטמפפר ותל חי בבעלות הערייה מספק למעצבים ואומנים צעירים חממה כך שבמשך שנתיים הם יכולים לבוא, ליצור, להתנסות בחיי המסחר ואחרי שנתיים בא סבב נוסף.

"בהמשך לפרויקט המוצלח הזה, אנו יוצאים ביוזמה נוספת, השכרה של סדנאות לאמנים בבית לני   " אומרת עלוית פרוינד ראש מנהלת התחדשות מרכז העיר.

כיום משתתפים בפרויקט חמישה אמנים: 2 מעצבות ביגוד, מעצבת רב תחומית, אמן גילופי עץ וציירת .

 רותם קשני

-
רותם קשני, בת 29, אחת מהאומניות במתחם שמתמחה בתפירה אישית של שמלות ערב מספרת: "אני אומנם נראית צעירה אבל יש לי ניסיון ואני יכולה להתאים סגנון וגימורים לכל אחת, התפירה היא אישית, מגיעות אלי מלוות של כלה, אמהות ואחיות או בנות שרוצות להגיע בהופעה מרשימה. אני דואגת שהכל יושב בול על הגוף ויחמיא לכל אישה".

מה הסגנון שלך?
"מאוד קלאסי, מתאים לאופי ולמבנה של האישה. יש הרבה צלליות שיוכלו להתאים ואני אוהבת לעשות שימוש בתחרות, ושילוב עם בדים חלקים. יש לי גם בדים מחורזים. לפי האופי של הלקוחה אנו בחורות את השילוב והדגם, לפעמים יוצאות יחד לבחור בדים יפים. 

יש אנשים שלא יודעים איך לאכול את החנות שלי והתפירה האישית ויש כאלה שרק חיכו שזה יגיע. בהתחלה אמרו לי זה כל מה שיש? ואז התחילו להבין שאלה דוגמאות ומהן אפשר לצאת לעיצובים יפים נוספים"

הלקוחה הראשונה שלך...
"היא באה אלי ארבעה ימים לפני שאחיה התחתן. היא הגיעה ביום רביעי או חמישי וביום ראשון השמלה כבר היתה מוכנה אצלה ביד. זה היה מטורף, לתפור שמלה כזו בזמן כל כך קצר, אבל אני זוכרת את האנרגיות שלה עד היום, ומה נאמר, היא הדביקה אותי בהן".

ספרי על תהליך היצירה שלך?
"התהליך כאן אישי ומקדש את הגוף שלנו שהוא קודש הקודשים. חשוב לי לומר ללקוחות שלי ולכל הנשים, שגם הבנות שאתן רואות שהן הכי יפות בעולם – אף אחת לא מושלמת. הבנות שמגיעות אלי נכנסות לי לנשמה ואנחנו נהיות חברות. מעבר לליווי בבחירת השמלה זה ליווי מאישה לאישה במטרה שבסוף התהליך הלקוחה תרגיש שלמה עם עצמה. חשוב לי שתסתכל במראה ותחייך מבפנים וכשזה קורה אני יודעת שעשיתי את שלי".