שם: שי אלנקרי

גיל: 35
ספר קצת על עצמך: "פריק של ספורט, יזם, יוצר, חולם, ואיש כושר גופני מכף רגל ועד ראש. ב-16 שנותיי בתחום הכושר בישראל ניתנה לי הזכות לקום בכל בוקר ולדעת שבאמצעות השליחות שלי אני מצליח. מצליח לעודד, לדרבן ולגעת במאות אלפי אנשים בישראל בדרך לבריאות טובה יותר ואושר מעשי באמצעות ספורט. במהלך השנים הקמתי את אחד מאתרי וקהילות הכושר המובילות בישראל 'כושר ישראל', השתתפתי באינספור כנסים, הפקתי אירועי ספורט המוניים, הקמתי חדרי כושר וסטודיו, ניהלתי וייעצתי לעשרות מועדונים, מאמנים וסטודיו. בימים אלה משמש כמנכ"ל ובעלים של רשת קונספט, סטודיו בוטיק המוביל אנשים לאושר והצלחה בחיים באמצעות ספורט והעצמה אישית. אני חי ונושם את תחום הכושר בארץ ובעולם ופועל לקידומו כדרך חיים בכל בית בישראל".

 מה העסק שלי?
"יש לי מספר עסקים בתחום הכושר: אני מייסד ומנכ"ל סטודיו קונספט, סטודיו בוטיק לאימוני כושר קבוצתיים. את הסניף הראשון הקמתי כבר ב-2008 ברעננה, וב-2014 פתחתי את הסניף ברמת פולג נתניה. את קונספט הקמתי מתוך הרצון להוביל אלפי אנשים בישראל לאושר והצלחה בחיים באמצעות ספורט. לגעת באנשים בדרך שונה שתגרום לאנשים להתמיד בספורט יותר מהרגיל. בימים אלה אנחנו הופכים ומתפתחים לרשת סטודיוס' בוטיק, עם הפנים לעבר פתיחת 21 סניפים תוך 5 שנים.

-
כמו כן, אני שותף בחברת פיטנס שנקראת FITSKATE  מדובר במוצר ושיטת כושר ייחודית המפעילה את כל שרירי הגוף באמצעות סקייטבורד קטן וייחודי אותו פיתחנו לחוויית אימון יוצאת דופן. בישראל החברה פועלת קרוב לשנתיים בתחום של הדרכות ספורט, כנסים ומכירה של המוצרים, ובימים אלה השיטה עושה את צעדיה לארה"ב ואירופה. בנוסף, בעלים ומייסד אתר וקהילת כושר ישראל, אחד מאתרי הכושר הגדולים בישראל (משנת 2009), אתר תוכן שעיקרו הוא העלאת המודעות הספורטיבית בכל בית בישראל. למעלה מ-100 אלף חברים בפייסבוק".

-
למה דווקא כושר?

"מאז ומתמיד אהבתי ספורט. זו תמיד הייתה הדרך שלי לבטא את עצמי. אהבתי לזוז ולהיות בתנועה מתמדת. לא יכולתי להישאר במקום אחד בלי לרדוף אחרי כדור. הייתי כדורגלן במכבי נתניה (עד גילאי נערים/ נוער) ולאחר מכן שיחקתי בליגות נמוכות כתחביב בעיקר. הספורט והכושר הגופני עיצבו את אישיותי ולימדו אותי לפרוץ גבולות. הרבה יותר ממה שאפילו יכולתי לדמיין. הספורט לימד אותי מהי מנהיגות, איך להציב יעדים, לימד אותי להתמודד עם כישלונות וכמובן גם להעריך הצלחות.

בצבא עסקתי כמדריך כושר, ומשם לא הפסקתי את העיסוק שלי בתחום הכושר עד היום.  אני מאמין כי ההתמודדות בספורט מכינה אותנו לכל התמודדות שמגיעה אלינו בכל מצב בחיים. בשנת 2011 החלטתי לרוץ לראשונה מרתון. 42.2 ק"מ. התכוננתי לכך מספר חודשים, צלחתי את המרחק, רצתי מאז 5 מרתונים ואפילו רצתי אולטרה מרתון (62 ק"מ) של ריצה בשטח. תמיד ידעתי שספורט גורם לנו להתמודד טוב יתר עם אתגרים בחיים, אבל אחרי אתגרי הריצה (מרתון ואולטרה מרתון) למדתי על עצמי כל כך הרבה ואפילו למדתי להעריך את הספורט הרבה יותר.

-
איך הכל התחיל?

"תמיד אהבתי כל הזמן להיות בתנועה. אהבתי לשחק בעיקר כדורגל, כדורסל, טניס וגלישה. בגיל 13 גיליתי את עולם חדרי הכושר. אחת ממתנות הבר מצווה שלי היו 'מנוי לחדר כושר'. משם הרומן עם המשקולות התחיל ולא הפסיק עד היום. קצת לפני הצבא גיליתי את עולם הסטודיו, ובעיקר אהבתי לשלב בין שיעורי הקיקבוקס והספינינג. לימים גם הפכתי למדריך קיקבוקס וספינינג עצמי.  הריצה תמיד הייתה ברקע. בעיקר ריצות שטח או בחוף הים (לא הייתי מסוגל לעלות לריצה על מסילות). בגיל 19 (במקביל לצבא) החלטתי ללכת ללמוד בווינגייט קורס מדריכי חדר כושר. חקרתי את הנושא. הייתי צמא למלא ידע. קראתי מגזינים עדכניים בנושא פיתוח גוף ואימונים חדישים מחו"ל. הקורס יחד עם הלמידה הבלתי פוסקת נתנו לי המון כלים וידע על על גוף האדם, על מערכת השרירים, על הפיזיולוגיה שלנו וכמובן על התאמת תכניות אימון ספציפיות לכל סוגי האוכלוסייה. בצבא זכיתי לאמן בחדרי כושר של אנשי צבא בכירים. הייתי כל היום סביב זה. לא הפסקתי אף פעם ללמוד ולהעמיק. אחרי הצבא הדרכתי במספר מקומות, ניהלתי מועדונים ובעיקר אימנתי אישית אנשים שרצו לקחת את עצמם צעד אחד קדימה אך לא הייתה להם המוטיבציה הדרושה לעשות זאת. בגיל 24 יצאתי לעצמאות לחלוטין. התעסקתי אך ורק באימונים אישיים ללא תלות במקום כזה או אחר. בגיל 25 פתחתי את אינטרבאדי, חברה שעסקה במתן פתרונות כושר אישיים עד בית הלקוח בפריסה ארצית. הפסיק לאתגר אותי לאמן רק 'אדם אחד' בכל פעם. רציתי איכשהו שכתוצאה מהיוזמה שלי יתאמנו עשרות/ מאות אנשים במקביל ברחבי הארץ, וכך קרה. בגיל 26 פתחתי את סניף קונספט הראשון ברעננה. בגיל 28 פתחתי את אתר וקהילת כושר ישראל מתוך רצון לתת ידע ולהעלות את המודעות הספורטיבית בישראל. בגיל 32 פתחתי את סניף קונספט ברמת פולג נתניה. בגיל 33 הקמתי את חברת  FITSKATE איתה אנו מספקים מוצרים והדרכות מיוחדות בכל רחבי הארץ. בימים אלה מתכנן את הקמת רשת סניפי קונספט הארצית".

-

מה מניע אותך?
"המניע העיקרי שלי הוא הידיעה שיש מישהו במקום כלשהו שאיכות החיים שלו משתפרת כתוצאה מהחשיבה והיצירה שלי. ואוו! זה מרגש אותי! כיום מזה מספר שנים אני אינני מאמן, אבל המאמן שבי תמיד נשאר. הידיעה שמישהו שמתאמן אצלנו בסטודיו או בין אם זה מישהו/ מישהי בקצה השני של המדינה שראה סרטון שלי או קרא כתבה שנתנו את המוטיבציה הדרושה מסב לי הרבה אושר וסיפוק. הרעיון של יצירת קהילת כושר ישראל היה בראש ובראשונה כדי לגרום לכמה שיותר אנשים בישראל להתחיל לעסוק בספורט. הרעיון של יצירת אינטרבאדי (רשת ארצית למאמני כושר) היה בראש ובראשונה לתת את השרות אותו אני סיפקתי באופן פרטני באזור השרון, אבל בפריסה ארצית. לגעת בכמה שיותר אנשים ולדעת שיש לי חלק בשינוי אצלם, זה בדיוק מה שמרגש אותי"


מה הייתה הנקודה שהבנת שזה קורה, העסק מצליח?
"זה קרה די מהר כשהקמתי את קונספט ברמת פולג. אחרי חודש וחצי כבר ראינו שינוי מדהים אצל אנשים בתפיסה בכל הנוגע לספורט ולדרך חיים. היה רגע מדהים בו הלכתי בקניון עיר ימים ולא הייתה דקה בלי שמישהי עצרה אותי וסיפרה לי איך הצלחנו 'להדביק' אותה בחיידק האימונים. אף פעם לא מדדתי את ההצלחה שלי בכסף. מדדתי אותה בעיקר בכמות ההשפעה. בכמות האנשים עליהם השפעתי ושיניתי בדרך כזו או אחרת את חייהם. מבחינתי אם אני מקבל בכל שבוע עשרות מיילים או הודעות 'תודה' אישיות דרך כושר ישראל/הפייסבוק האישי או דרך קונספט, ואני שומע על אנשים רבים דרך הצוותים שלי (מדריכים/מנהלים/אנשי שירות) שאודות לדרך כי שינו את חייהם מהקצה אל הקצה, כאן בדיוק אני יודע שהצלחתי".

מה הייתה המחמאה הכי גדולה שקיבלת מלקוח?/ לקוחה/ה זכור במיוחד

"לפני 10 שנים אימנתי לקוחה שחוותה קשיים להיכנס להריון. היא הייתה בטיפולים במשך שנים אך שום דבר לא עזר. נאמר לה שעליה לרדת 20 ק"ג במשקל ורק אז להמשיך את הטיפולים. מסתבר שהמשקל היה פאקטור משמעותי עבורה. כעבור חצי שנה של אימונים ו- 20 קילו פחות היא הצליחה להיכנס להריון. נורא שמחתי עבורם. הם היו זוג מדהים. ואז הגיעה המחמאה....היא אמרה לי שבמידה ויהיה לה בן היא תקרא אותו על שמי. אני כמובן אמרתי שזה מאוד מחמיא אבל באמת שאין צורך. היא התעקשה ואני אמרתי שתעשה כמובן כרצונה. לבסוף נולדה לה בת והיא הדגישה בפניי שזה 'השי' הכי טוב שקיבלה. אבל עצם הרצון של מישהו לגמול לי בדרך כל כך מיוחדת הייתה עבורי כמחמאה בלתי נשכחת".

ספר על קושי בדרכך כיזם צעיר ואיך התגברת עליו
"יש המון קשיים בהקמה של עסקים. החל משלב הרעיון, כתיבת התכנית העסקית, חיבור כל הנקודות יחד, גיוס הצוותים ועוד... בכל אחד מהעסקים שהקמתי נתקלתי בהמון קשיים בתחילה, אבל עם המון מחשבות חיוביות ודרבון עצמי הצלחתי לעבור את הכל. החשיבה החיובית היא הדבר החשוב ביותר, וכאן הספורט תמיד עזר לי. עזר לי לעודד את עצמי באמצעות הדברים שכבר עשיתי (מרתון/ אולטרה מרתון), והזכירו לי עד כמה אני חזק. אחד הדברים העוצמתיים שלמדתי במהלך השנים כדי לצלוח כל אתגר הוא תמיד לזכור את 'הלמה' שלי. למה אני עושה מה שאני עושה? ברגע שאני משנן לעצמי את ה'למה' ורואה את החזון מול עיניי אני מתמלא באדרנלין ובמוטיבציה להמשך הדרך".

-

מהו הפרויקט שלך שהכי אהבת? ולמה?
"היו כמה פרוייקטים שממש אהבתי. אחד מהם זה הפרויקט 'שלישי אקטיבי בנתניה' אותו יזמתי במיוחד עבור עיריית נתניה ומנהלת מרכז העיר. המטרה של היוזמה הייתה להזיז את התושבים בכל שלישי אחה"צ ממש בכיכר העיר מול מסכי הענק. במשך מספר חודשים הרצנו פרוייקט בו בכל שבוע קייימנו פעילות אחרת. הבאנו ספינינג, אנשים חבטו בשקי איגרוף, רקדו לצלילי הזומבה, דאנס ועוד...זה היה מרגש לראות בכל שבוע עשרות אנשים שמגיעים במיוחד או אפילו עוברי אורח זזים תחת מסכי הענק במרכז העיר. הפרוייקט היום שהכי מרגש אותי זה קונספט, עם הרעיון לגעת באלפי אנשים ברחבי ישראל באמצעות הקונספט שלנו."

פרט נוסף שתרצה לחלוק בקשר לחייך?
"היום אני נהנה לשלב כמה שיותר תחומי ספורט שונים בחיי. אני רץ, אני גולש (גלים), חותר על סאפ (גלשן חתירה), גולש על סקייטבורד, מרים משקולות, ומחפש כל הזמן את האימונים הכי מגניבים, כייפים ושונים. השילוב בין כל כך הרבה תחומים גורם לי להבין את מניעי המוטיבציה של אנשים בכל הנוגע לספורט, וכמובן שומרים עבורי את התשוקה לספורט כל הזמן.

את הגילויים ו'הווטימינים' בנוגע לכללי ההתמדה והמוטיבציה לאימונים אני נוהג לחלוק בכתבות, סרטוני וידאו וכמובן בהרצאות.

 -

איך הנתניתיות עוזרת לך?

"גרתי קרוב לשנתיים מחיי בארה"ב ואפילו למדתי שם בבית ספר תיכון. ראיתי את הבדלי המנטליות והשוני בינינו לבינם. והיום אני יכול להגיד שאני משלב מה שלמדתי שם, עם מה שלמדתי כאן בנתניה. אני מכיר הרבה אנשים בנתניה, ואני שמח לעזור להרבה אנשים להיכנס לכושר ולעשות צעד בדרך לבריאות טובה יותר. סך הכל, זה אף פעם לא מזיק להיות בעל עסק בעיר בה גדלת.


מסר לאומה
"תאהבו את הספורט שאתם עושים. תחיו בתשוקה ותשקיעו בעצמכם. לעשות את הספורט שאתם עושים יגרום לכם גם להתמיד בו לאורך זמן. לחיות בתשוקה גורם לנו לשמור על הנמרצות היומיומית. השקעה בעצמנו תגרום לנו לצמוח. לגדול. צמיחה מובילה להתקדמות ולאושר. אושר מוביל אותנו להצלחה בכל תחום בחיים. בהצלחה!"

לינק לאתר של שי  ---> https://www.shaielancry.co.il/

לינק לאתר של קונספט ---> http://concept-fit.co.il/

לינק לאתר כושר ישראל ---> http://fitnessisrael.co.il/

 

במידה ובא לכם להתארח אצלנו במדור שלחו מייל:   adia.report@gmail.com