עונת 2017/18 תצא לדרך בעוד שבועיים, ועד שריקת הפתיחה עורכות הקבוצות ניסוי כלים אחרון במסגרת משחקי גביע הטוטו.

גם מכבי נתניה נכנסה למעגל המשחקים ביום רביעי האחרון (לאחר סגירת הגיליון), עם משחק רשמי ראשון במושבה מול מכבי פ"ת.

גלזר. "אני רוצה להיות משמעותי בקבוצה שלי, ולא שחקן משלים"

בשל לליגת העל

אחד השחקנים היותר מסקרנים שנחתו בעיר היהלומים בקיץ האחרון, הוא הקשר האחורי דן גלזר (יחגוג 21 בעוד חודש וחצי), שבמחנה האימונים הוכיח שלמרות גילו הצעיר, הוא לא מתכוון לוותר על חולצת ההרכב, וצפוי לתת פייט אמיתי לניקו אולסק ועלי מוחמד.

גלזר, ששיחק בעונה וחצי האחרונות בבית"ר ת"א רמלה, היה אחד השחקנים הבולטים במחנה בפולין, ואם ימשיך באותה מגמה, בנתניה יוכלו לסמן לעצמם 'וי' נאה. 

מגיל 6 שיחק גלזר במחלקת הנוער של מכבי ת"א, וסומן כפוטנציאל לאיוש עמדת הקשר האחורי בקבוצה הבוגרת. בגיל 18 הוא הבין שיתקשה לקבל דקות בבוגרים, העדיף לצאת לעונת השאלה ולצבור דקות משחק בלאומית בבית"ר ת"א רמלה.

אחרי עונה וחצי בליגה השנייה, גלזר כבר סופר את הדקות לקראת העונה הראשונה שלו בליגת העל במדי מכבי נתניה. "אני מאוד מתרגש", הוא אומר השבוע. "ברגע שהייתה התעניינות מנתניה, רציתי להגיע לכאן. מדובר במועדון גדול בליגת העל, עם המון קהל, מסורת וחשיבות בליגה. זה כיף, ואני מאושר להגיע למועדון כזה".

ההצטרפות שלך לנתניה לא עברה חלק. לקח קצת זמן עד שבסופו של דבר נסגרה העיסקה.

"זה נכון, המעבר לא היה מיידי והיו קצת ויכוחים קטנים בין המועדונים. בסופו של דבר הכל לטובה. אני מבחינתי ידעתי איפה אני רוצה להיות, ואמרתי לאנשים במכבי שאני רוצה ללכת לנתניה. הייתה לי תחושת בטן טובה לגבי נתניה, הרגשתי שזה המקום הנכון בשבילי".

ההופעה הראשונה שלך בבוגרים של מכבי ת"א, הייתה מול מכבי נתניה.

"נכון, הייתי בן 17 והיה משחק בגביע הטוטו, בקדנציה השנייה של המאמן אוסקר גארסיה. זה היה משחק של 0:0 משמים, אבל מבחינתי זה היה יום בלתי נשכח. בכל זאת, מדובר בהופעת בכורה בבוגרים. עם כל הכבוד לזיכרון המתוק, עכשיו אני רוצה להיות משמעותי בקבוצה שלי ולא שחקן משלים".

אתה מרגיש בשל לכך?

"ברור. השנה וחצי בבית"ר ת"א רמלה עשתה לי רק טוב, ואני בהחלט בשל למעבר לליגת העל. שיחקתי בקבוצה ששיחקה כדורגל כדי להשתפר ולהתקדם, ואני חושב שזה עשה רק טוב לכל שחקן באופן אישי. אתה רואה איך רוסלן ברסקי הגיע להפועל חיפה, עדן שרם ואני בנתניה ועד הרבה שחקנים עשו את המעבר ועלו לליגת העל".

לפי היכולת שלך במחנה בפולין, נראה שנכנסת מהר לעניינים.

"האמת היא שאני מרגיש מצוין. מבחינת ההתאקלמות החברתית לא הייתה בעיה, כי יש כאן אחלה אנשים. קיבלו אותי מאוד יפה, ויש גם הרבה שחקנים שהכרתי לפני כן, כמו עלי מוחמד ששיחק איתי ברמלה או אביב אברהם שאותו אני מכיר מהנבחרות, וכמובן שגם עדן שהגיע איתי. מאוד הופתעתי לטובה מהמועדון. מקצועית, אני מרגיש טוב, נכנסתי לעניינים. הצוות נותן לי ביטחון, וברוך השם בינתיים הולך טוב ואני מקווה שיימשך ככה".

מה דראפיץ' וברדה מצפים ממך לתרום השנה?

"בראש ובראשונה, כבר מהרגע הראשון הם נתנו לי את התחושה שהם רוצים אותי, וזה כמובן נתן לי המון ביטחון. אני יכול להביא את עצמי לידי ביטוי, לא לפחד, לבוא בכל הכוח, לדבר ולכוון, שזה חלק ממני. אני מנהיג מהרגע שנולדתי". 

החלטה שלי

אחרי שגדל בחממה של קריית שלום, החלום הגדול של גלזר היה לשחק בקבוצת הבוגרים. בכל השנתונים בהם שיחק הוא נחשב לשחקן דומיננטי ומוביל.

במכבי ת"א סימנו אותו מזמן כיורש של גל אלברמן, אבל כדי להפוך לבורג מרכזי במערך של ג'ורדי קרויף ולתת להולנדי חומר למחשבה, הוא יצטרך להוכיח את עצמו השנה בנתניה.  

התאכזבת שלא החזירו אותך לסגל של מכבי ת"א לקראת העונה הבאה?

"ממש לא. העונה אני זה שהחלטתי לצאת להשאלה. כשעברתי לבית"ר רמלה, ג'ורדי אמר לי שהוא רוצה שאלך להתבשל ולקבל דקות. העונה ההחלטה היא נטו שלי. ג'ורדי נתן לי את האפשרות להישאר ולהילחם על מקומי במכבי, אבל ראיתי לאן נושבת הרוח והבנתי שהם גם רוצים שחקן זר במקום אלברמן".

יש הרבה שחקנים שגדלו במכבי ת"א, יצאו להשאלות עונה אחרי עונה ובסופו של דבר לא חזרו לשם. אתה לא חושש שזה יקרה גם לך?

"לא. אני מאוד מאמין בעצמי. מה שצריך לקרות יקרה, אני מאמין שהכל לטובה. אני שלם לגמרי עם ההחלטה ללכת למכבי נתניה. המועדון הזה, הקהל וכל מה שמסביב, אני מאוד נהנה להיות כאן".

הייתה לך בזמנו גם הזדמנות לעבור לגרמניה. למה זה לא הסתדר?

"הייתי צריך לעבור לאיינטרכט פרנקפורט ולמעשה כבר חתמתי שם, אבל תנאים בירוקרטיים של פיפ"א לא איפשרו את זה. הייתי בן 17, בעונה הראשונה שלי בנוער. הקבוצה הגרמנית הגיעה אליי לאחר משחק שלנו מול הנבחרת שלהם, הם גם ידעו שיש לי דרכון גרמני שזה גם משהו שאמור היה לעזור".

התאכזבת כשזה התפוצץ?

"כבר חתמתי והייתי על גג העולם, ופתאום הודיעו לי שזה לא מסתדר, אז כן, הייתה איזושהי אכזבה. אבל לחזור למכבי ת"א זה בכלל לא דבר רע".

עדיין לא ויתרת על החלום?

"ברור. אני עוד לא בן 21, והחלום הכי גדול זה לצאת לשם. אני מת לעשות קריירה בחו"ל, ומקווה שזה באמת יקרה בסופו של דבר".

כדי שזה יקרה, אתה צריך לתת עונה טובה בנתניה.

"נכון, אני מרגיש שזאת השנה שבה אני צריך לתת גז ולפרוץ בליגת העל. נתניה זה מקום טוב, יש תקשורת, יש חשיפה וגם קבוצה טובה שאפשר להתבלט בה. אני מקווה שהכל יילך כמו שאני חושב".

איך התרשמת מהקבוצה עד עכשיו?

"יש קבוצה טובה, תוססת ורעבה להצליח. אמנם אין שמות גדולים, אבל אתה רואה בכל אימון ואסיפה שכולם מאוד רוצים וזה כבר טוב. זה עדיף על קבוצה שבעה. יש לנו גם את הגב של הצוות המקצועי שנותן לנו לשחק פתוח, מודרני ויצירתי. אני מאוד מאמין בקבוצה ובשיטה, ומקווה ומאמין שהדברים יילכו טוב".

המטרה שלך היא לחזור למכבי ת"א?

"ברור שהשאיפה הכי גדולה היא לחזור למכבי מהדרך הדלת הקדמית, אבל מאוד טוב לי בנתניה. כמו שאני רואה את הדברים, אם אתן עונה טובה, אעשה את הדברים כמו שצריך והמועדון ידחוף אותי, אני לא פוסל את האפשרות להישאר לעונה נוספת".