משלחות נוער מערים תאומות מגיעות לעיר נתניה

נתניה ממשיכה לפרוח ולשגשג בקשריה הענפים עם ערים ומדינות ברחבי העולם. השבוע אירחה נתניה משלחות מערים באירופה לביקורים לימודיים וחווייתיים.

לאחר ביקור משלחת להקת המחול הייצוגית של העיר "חבצלות" בגלדז'יק לפני כשבועיים ומופע ייחודי שהעניקו לכבוד חגיגות יום ההולדת של העיר, הגיעה בשבוע האחרון משלחת מהעיר סטוונגר, העיר התאומה שבנורבגיה, לביקור בנתניה. כמו כן, בקרוב יתקיים ביקור גומלין של תלמידי בי"ס אורט לבוביץ' בסטוונגר בפעם הראשונה מאז נכרתה הברית בשנת 1997.

הביקור התקיים במסגרת חילופי משלחות של הערים התאומות לצרכי לימוד, העשרה והידוק הקשר. בביקור נכחו סגנית ראש העיר ביורג טיזדלמו וחברי מועצת העיר. במסגרת הביקור התעניינו בקליטת העלייה בעיר ונפגשו עם ראש מנהלת הקליטה ג'ורג' דובין. בנוסף, ביקרו בבי"ס אורט לבוביץ' ונפגשו עם תלמידים שייסעו לבקרם בקרוב בסטוונגר.

משלחת תלמידים נוספת מהעיר התאומה גיסן הגיעה ביום שישי האחרון, במסגרת לימודיהם על המזרח התיכון קיימו חברי המשלחת סיור ומפגש לימודי עם מנהלת תחום ערים תאומות בעירייה עדנה שפיצר, למדו אודות נתניה והתפעלו מיופייה והתפתחותה של העיר. סיורים אלה של משלחות מגיסן מתקיימים מזה 15 שנה, זאת הודות לקשרי הידידות העמוקים עם העיר התאומה.

ביום שני השבוע הגיעה משלחת תלמידים נוספת מהעיר דורטומנד שבגרמניה במסגרת חילופי תלמידים עם בי"ס אורט גוטמן. גם הם זכו לסיור לימודי בעיר, התארחו בבתי התלמידים והתאהבו בנתניה.