בשנת 1971 הקימו האחים אברהם וברנרד קוך את "תנו עוף", המוכר לרובכם כיום כ"אביב בקר" - חנות וסיטונאי לממכר בשר ועופות בנתניה. מהתחלה צנועה הפך המקום לשם דבר בתחום - עסק שמשרת אלפי לקוחות, רבים מהם דמויות מוכרות בעיר.

אביב בקר. יח"צ

הכל נשאר במשפה
"העסק הוקם על ידי אבא שלי ז"ל, אחיו והנשים שלהם", מספר אריה קוך. "בת דודה שלי, בלומה ואני ממש גדלנו בחנות. בחופש הגדול החצר היתה הופכת למגרש המשחקים שלנו. גידלנו שם כלבים ונסענו במשאית לחלק ולאסוף סחורה. חוויות הילדות הכי מאושרות שלנו הן משם".
כשהלך האב לעולמו, החליטו הילדים להיכנס לנעליו ויחד עם בני דודיהם הם מנהלים את העסק ושומרים על המורשת. "האמת היא שלא תכננתי להיכנס לעסק, אבל כשאבי נפטר ידעתי מה עליי לעשות", אומר אריה. "המקום היה הלב הפועם של המשפחה ולא התכוונו לתת לו להיסגר".
כך קרה שמשנת 1984 מנהל אריה את המקום. "הימים הראשונים היו בעיקר מבלבלים", הוא משחזר. "לא פשוט להתחיל ללמוד מאפס ניהול של עסק, שהוא גם חנות וגם סיטונאי. מצאתי את עצמי אחראי לעובדים, לספקים ובעיקר ללקוחות. אמא שלי, ברנרד וגם אמא של בלומה עדיין עבדו בעסק באותם ימים, כך שהם לימדו אותי הכל".

אביב בקר. יח"צ

הכי קצב בעיר
אריה מבהיר כי בשבילו "בשר הוא יותר מסתם אוכל או מנגל ביום העצמאות. עבורי זה עולם ומלואו. לכל נתח יש את התוספת המושלמת בשבילו, מידת העשייה הנכונה, צורת הבישול הטובה ביותר והיין או המשקה הכי מתאים. שמתי לעצמי מטרה ללמוד את כל הדברים האלה".
מהר מאוד למדו אריה ובלומה את רזי המקצוע ושמרו על איכות המוצרים, השירות והלקוחות של המקום.

אביב בקר. יח"צ

מה השתנה בעסק מאז שנות ה־80?
"המון דברים. ראשית המקום גדל מאוד. שנית, מעבר למכירת בשר טרי תוכלו למצוא עוד מגוון רחב של מוצרים, החל מפשטידות ומאפים ועד לדגים, תבלינים, סלטים וירקות קפואים. כל מה שצריך לארוחה מושלמת".

מה נותן לך הכי הרבה סיפוק בעבודה?
"לפעמים אני מוצא את עצמי נותן המלצה ללקוח על נתח מסוים, והתענוג הכי גדול שלי הוא כשהוא חוזר אליי ואומר שההמלצה הייתה נהדרת ושכולם ליקקו את האצבעות. נכון שמגיעות מחיאות כפיים לשף, אבל גם השף הכי טוב בעולם זקוק לנתח בשר איכותי".

היית מסוגל לעשות משהו אחר?
"אני חושב שאני בעסק הזה כל כך הרבה זמן שהוא הפך להיות חלק ממני ומהמשפחה שלי. כולנו חובבי בשר ונהנים מארוחה טובה, כך שאני כבר לא יכול כבר לראות את עצמי עוסק במשהו אחר".

יש תוכניות נוספות לעתיד?
"בקרוב אנחנו מתכוונים לפתוח שירות אונליין ומשלוחים, כך נוכל להגיע לכל הבתים בנתניה והסביבה".

"אביב בקר", רחוב שוהם 24, נתניה; טלפון: 09-882-2440.