המהדורה ה- 15 של פסטיבל הקולנוע הצרפתי תיפתח ב 13 במרץ, בסינמטקים של תל אביב, חיפה, ירושלים, חולון, הרצליה, שדרות ראש פינה, ובגלובוס מקס אשדוד. 

השנה פסטיבל הקולנוע הצרפתי חוגג 15 שנה, במהדורה ה-15 מיוחדת עם תוכנית מגוונת עם כמה בחירות מפתיעות ומרגשות המעוררות מחשבה על המצב החברתי, על ההיסטוריה ועל המורכבות של בני האדם.

"להתראות שם למעלה" סרט הפתיחה של הפסטיבל, הוא אחת ההצלחות הגדולות של הקולנוע הצרפתי השנה עם למעלה משני מליון צופים
ומכירות לכל רחבי העולם.

 

הסרט מספר את סיפורם של אדואר פריקור, אמן מחונן, וחברו מנהל החשבונות אלבר מילאר. היכרותם בשדה הקרב של - 1918 קושרת את גורלם לנצח. באקט של הישרדות ונקמה כנגד מפקדם תאב הכח והבצע, הם מתכננים תרמית מונומנטלית משל עצמם. תוך שימוש במסכות, תלבושות ומוסיקה, הסרט מספק יופי חזותי, עושר קולנועי וצלילה אל נפשם מלאת הרבדים של הגיבורים.

בין הסרטים הנוספים שיוצגו: "חמישים אביבים" של אנייס ג'אוי, "120 פעימות בדקה" אחד הסרטים המדוברים של השנה המציג יושר וגאווה, "ברברה" אודות כוכבת הזמר הצרפתי, "משמורת" דרמה משפחתית מותחת וסוחפת, "מו" סרטה של שרה פורסטייה כבמאית, "קנאה" עם קרין ויאר,  "בית הקפה של ברברה בכפר" עם ז'ראר דפרדייה וקתרין דנב, סרט הנעילה "קשר משפחתי" עם ססיל דה פרנס ופרנסואה דמיין, ועוד סרטים בולטים מהשנה האחרונה.

בנוסף יוקרנו ארבע יצירות מופת קלאסיות: "הלא אנושית" סרטו של מרסל לרבייה,  "קסדת הזהב" של ז'אק בקר, "קאן קאן צרפתי" של ז'אן רנואר ו"עיניים ללא פנים" של ז'ורז' פראנז'י.

לרשימת הסרטים המלאה ולפרטים נוספים כנסו לאתר הפסטיבל https://festival-cinemafrancais.co.il.